W dniu 16 grudnia 2025 r. w Resursie Obywatelskiej Prywatne Technikum AWANS w Radomiu wystawiło spektakl „Dziadek do orzechów”. Przedstawienie, które przygotowała młodzież pod kierunkiem: p. Anny Sałek – Kudas, p. Zozulii Yevhenii przy współpracy p. Joanny Siemiątkowskiej i Aleksandry Goździk zgromadziło całą społeczność szkolną. Na przedstawienie przybyli goście z Kielc na czele z p. Andrzejem Miszczykiem. Byli obecni nauczyciele, wychowawcy z burs i administracja.
Spektakl był wykonany z całą starannością o szczegóły scenografii, recytacji tekstów czy wykonania piosenek. Główna postać Klara – dała poznać się widowni jako utalentowana wokalistka. Jednak nie tylko Ona, ale wszyscy aktorzy – uczniowie stanęli na wysokości zadania prezentując się wyśmienicie w odpowiednio dobranych strojach i kostiumach. Całość przedstawienia wywołała euforię publiczności, były gromkie brawa i przede wszystkim ogólne zdziwienie, że młodzież może wykonać spektakl w sposób tak profesjonalny i z takim wyczuciem i zaangażowaniem. Muzyka, scenografia, efekty świetlne i nagrania wyświetlane w tle dziejących się akcji dały taką inscenizację, która przemówiła do serc wszystkich osób na widowni. Wszystkie działania młodzieży i nauczycieli pięknie wpisują się w mądrość płynącą ze spektaklu, że tak naprawdę choćbyśmy nic nie mieli, a jedynie dobre serce to znaczy, że mamy wszystko. Takie działanie wpisał się też cudownie w czas świąteczny, gdzie zapraszamy do naszych rodzin uśmiech, radość i nadzieję, że będzie lepiej, bo maleńki człowiek – Bóg Zbawiciel przychodzi na ziemię. Brawo!!!
W takim też duchu na koniec występu przemówiła dyrektor szkoły p. Bernadeta Kudas dziękując młodzieży za włożoną pracę i za chwile wzruszeń w czasie występu. Pani dyrektor swoje wystąpienie zakończyła życzeniami świątecznymi i poprosiła młodzież o przekazanie tych serdeczności swoim rodzicom. Następnie przemówił p. Andrzej Miszczyk, który także nie krył wzruszenia i podziękował za przepiękny spektakl, jednocześnie składając życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim obecnym. Pan Miszczyk powiedział także, że ta szkoła Awans w Radomiu tym przedstawieniem mocno zaznaczyła swoją obecność, co pozwala optymistycznie myśleć o jej rozwoju.
Po spektaklu całość społeczności szkolnej była zaproszona do foyer na słodki poczęstunek, który w całości był przygotowany przez nauczycieli szkoły. Ciasta, ciasteczka, pierniki – wszystko bardzo smakowało młodzieży, która z niezwykłym apetytem skonsumowała całość przygotowanych słodkości. Nauczyciele byli zadowoleni i usatysfakcjonowani, że ich wypieki wszystkim tak bardzo smakowały.













